Wycieczka pierwszoklasistów do Straży Pożarnej, Komendy Policji oraz Pogotowia Ratunkowego w Szamotułach - 29 kwietnia 2011 r.
sosW piątek 29 kwietnia dzieci z klasy I a odwiedziły Straż Pożarną, Komendę Powiatową Policji oraz Pogotowie Ratunkowe w Szamotułach. Celem tych wizyt było ogólne zapoznanie się z pracą strażaków, stróżów prawa oraz ratowników medycznych. Pierwszaki miały okazję obserwować jak strażacy wyjeżdżają na prawdziwą akcję, zobaczyły wyposażenie wozów strażackich. W Komendzie Powiatowej Policji dowiedziały się na czym polega praca dyżurnego i technika kryminalistyki. Zostały zamknięte w policyjnym areszcie i odwiedziły psa policyjnego. Podczas wizyty w Pogotowiu Ratunkowym miały okazję poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy oraz zapoznały się z wyposażeniem karetki pogotowia. We wszystkich miejscach dzieci zapoznały się z numerami alarmowymi 998, 997, 999 oraz 112 i nauczyły się jak zgłaszać jakieś zdarzenie. Kilka dni wcześniej 14 kwietnia dzieci miały również okazję zapoznać się z pracą Sądu Rejonowego w Szamotułach. Zobaczyły m. in. jak wygląda prawdziwa sala rozpraw, strój sędziego oraz niebieski pokój dla dzieci. Dzieci wracały z tych wizyt z mieszanymi uczuciami. Część z nich chce zostać strażakami, część policjantami a inni ratownikami medycznymi i sędziami.
Bardzo dziękujemy za uprzejmość i cierpliwość strażakom z Komendy Straży Pożarnej, policjantom z Komendy Powiatowej Policji, ratownikom medycznym z Pogotowia Ratunkowego oraz pracownikom Sądu Rejonowego w Szamotułach.
                                                                                      D. Rogalska