Facebook

Rekrutacja do przedszkola i szkoły

W zakładce Rekrutacja 2020/2021 zamieszczono do pobrania aktualne dokumenty. Drzwi otwarte dla rodziców oraz ich dzieci chcących uczęszczać do przedszkola i szkoły podstawowej zostały odwołane.

Z poważaniem
dyrektor Anna Rudy

Relacja z wycieczki w Karkonosze

s1W dniach 16-18 maja 2018r. uczniowie klas VIb, VIIa i VIIb udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę w Karkonosze. Dnia 16 maja stawili się na zbiórkę pod szkołą o godzinie 6.50, skąd o godzinie 7.00 wyruszyli w dalszą podróż. Pierwszym przystankiem był pobyt w adrszpaskim Skalnym Mieście połączony z przejażdżką łódkami po jeziorku. Po całodziennej wędrówce dotarli do pensjonatu, gdzie czekała na nich obiadokolacja, a wieczór umiliło im spotkanie z instrumentami sprzed wieków, gdzie chętne osoby mogły nauczyć się grać na tych instrumentach. Odbyło się też wspólne śpiewanie. Drugi dzień niestety nie przywitał słońcem, ale z uśmiechami i radością z uśmiechami wyruszyli na zwiedzenie Świątyni Wang, a następnie z przesympatycznym przewodnikiem zaczęli zdobywać Snieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy. Choć początkowo było wspaniale, to im wyżej się znajdowali, tym bardziej pogoda płatała figle. Zaczęło się od mżawki, która stopniowo wraz z silnym wiatrem zmieniała się w deszcz, który był odczuwalny jakby padał grad. Ale się nie poddawali - zawzięcie zdobywali Śnieżkę. Po wejściu na szczyt, każdy poczuł się jak zwycięzca, gdyż udowodnił sobie, że ani odległość ani pogoda nie są mu straszne. Choć widoków jak z bajki ze szczytu nie było, gdyż chmury były za nisko, to i tak wrócili szczęśliwi. A wieczór upłynął na wspólnych rozmowach i grach planszowych. Ostatniego dnia w dniu wyjazdu towarzyszyło im słońce. Odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego, byli również w Chacie Walońskiej, w której wśród pokaźnych rozmiarów eksponatów skał i minerałów przedstawiona jest historia Walończyków. Na zakończenie udali się do Huty Szkła Kryształowego „Jula”, gdzie zobaczyli, jak wygląda praca i jak powstają różne kryształy oraz każdy wziął udział w warsztatach i na pamiątkę wykonał wybrany przez siebie grawer na szklance. Każdy otrzymał również szklany naszyjnik na pamiątkę. I tym miłym akcentem wycieczka w Karkonoszach dobiegła końca.

GALERIA ZDJĘĆ - link