Facebook

Wycieczka kl. II A na mobilną wystawę motoryzacyjną do Centrum Bezpieczeństwa Škoda Autolab - 30 maja 2014 r.

alt30 maja z okazji Dnia Dziecka klasa II A odwiedziła Mobilne Centrum Bezpieczeństwa Škoda Autolab- mobilną wystawę motoryzacyjną. Laboratorium jest pełne ciekawych atrakcji, interaktywnych instalacji i eksponatów. Wszystkiego można dotknąć, samemu sprawdzić, jak działa. A to lubimy najbardziej, eksperymentować i dobrze się bawić!. W każdej z 5 stref (bezpieczeństwo, technologia, ekologia, bezpieczna podróż i kino) zdobyliśmy cenne dla nas informacje, uzyskaliśmy praktyczne porady jak zapinać pasy, jak bezpiecznie przygotować się do podróży, poznaliśmy zasady ekojazdy, jak prawidłowo usiąść za kierownicą, zawiłości działania skrzyni biegów, funkcjonowania różnych typów zawieszeń aut. Dowiedzieliśmy się w jakiej sytuacji pracuje ABS, a Pani Kostera i Pani Klause na własnej skórze przekonały się, co dzieje się z człowiekiem w dachującym samochodzie. W oddzielnym pomieszczeniu ratownik drogowy pokazał nam zasady udzielania pierwszej pomocy i każdy z nas na fantomie mógł przeprowadzić taką akcję. Był to dla nas bardzo ciekawy i pouczający wyjazd. Dziękujemy Panu Wiesławowi Ryżkowi i klasowej Radzie Rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu. 

                                                                         Klasa II A

Zdjęcia z wycieczki (link do galerii)