Facebook

Wycieczka gimnazjalistów do Berlina

altDnia 23 maja br. 50-osobowa grupa gimnazjalistów naszej szkoły wyruszyła w stronę Berlina. Berlin powitał nas upalna pogodą, co nie przeszkadzało nam w zwiedzaniu jego najciekawszych miejsc. Byliśmy w Reichstagu- Niemieckim Parlamencie, Pergamonie i Muzeum Techniki. Podeszliśmy również pod wieżę telewizyjną i Bramę Brandenburską. Widzieliśmy Katedrę , Pomnik Neptuna, Czerwony Ratusz, Pomnik Ofiar Holocaustu, Ku’damm ( zegar wodny w Europa-Center), Kościół Pamięci. Zwiedzaliśmy stację metra przy dworcu ZOO. W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się w centrum handlowym A-10. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Obrzycka ok. 23.30. Myślę, że ten wyjazd spowoduje nasze większe zainteresowanie językiem niemieckim oraz kulturą Niemiec. alt                                                                            J.T, J.L

 

Zdjęcia z wycieczki do Berlina - link do galerii