Facebook

Projekt edukacyjny pt."Smacznie, zdrowo, kolorowo"

altW roku szkolnym 2014 w Gimnazjum w Obrzycku realizowany był projekt edukacyjny pt.: „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.  pod opieką p. Grażyny Musiał  p. Honoraty i Dariusza Pociechy. Skład grupy projektowej stanowili: Magdalena Bączkowska, Sonia Włodarczak, Oliwia Odrobna, Aleksandra Kaczmarek i Michał Pieczonka. Uczniowie  udali się do przedszkola w Obrzycku- „Bajkowa Kraina”. Tam zaprezentowali najmłodszym zasady dobrego odżywiania się, wiersze, piramidę zdrowego żywienia. Nie zabrakło uwielbianych przez dzieci elementów zabawy i w ciekawy dla przedszkolaków sposób zaprezentowali zabawę w zakupy. Zabawa ta polegała na kupieniu produktów i uporządkowaniu ich na zdrową i także nie zdrową żywność. Rekonstrukcja zakupów w sklepie bardzo podobała się przedszkolakom. Nie zabrakło także ruchu i śpiewu. Dzieci nauczyły się zabawy i nowej piosenki. Na zakończenie maluchom zostały rozdane drobne upominki w postaci kolorowanek . Dzięki zaangażowaniu dzieci oraz nauczycieli , gimnazjaliści pozytywnie zaliczyli projekt edukacyjny.

Zdjęcia z realizacji projektu (link do galerii)