Facebook

"Nocne spotkanie klasy I i II b z lasem i leśnikiem" - 29 maja 2015 r.

008Piątek 29 maja był wyjątkowym dniem dla klas I b i II b. tej nocy dzieci nocowały w szkole w ramach programu "Nocne spotkanie z lasem i leśnikiem". Po zajęciach edukacyjnych o godzinie 18.00 spotkaliśmy się ponownie w szkole. Na dolnym holu każdy wybrał sobie kawałek podłogi i przygotował miejsce do spania. Potem wyruszyliśmy na działkę państwa Eliks, gdzie czekał na nas niezwykły gość pan Czesław Kozioł, dziadek naszej koleżanki Wiktorii. Razem z Nim wyruszyliśmy na wędrówkę po lesie. W lesie pan Czesław opowiadał nam o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas tego spotkania mieliśmy okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (saren, bobrów, koników polskich) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Na koniec rrzy wspólnym ognisku dzieci miały możliwość zadawania pytań naszemu gościowi. Po powrocie do szkoły dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych oraz malowały plakaty przedstawiające Wesołe Drzewa. Pani Ewa przeczytała dzieciom opowiadania o lesie. Po tych atrakcjach z bijącymi sercami wyruszyliśmy na nocną wędrówkę po Placu Lipowym, której celem było odnalezienie Skarbu Leśnika. Skarbem były prezenty na Dzień081 Dziecka. Po powrocie do szkoły czekał na nas przepyszny tort i kanapki przygotowane przez nasze kochane mamy. W końcu zmęczeni, ale pełni dobrego humoru około 2.00 poszliśmy spać. W pamięci na zawsze pozostaną niezwykle ciepłe wspomnienia szkoły nie tylko jako miejsca, gdzie trzeba się uczyć, ale także miejsca, gdzie można ciekawie spędzić czas. Już planujemy kolejne nocowanie w szkole.
                                                                     D.R

WIĘCEJ ZDJĘĆ - link do galerii