Facebook

Projekt edukacyjny pt. "Czerwony Kapturek w j. angielskim i j. niemieckim" - 19 czerwca 2015

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie z klas I B i III B: Natalia Szymańska, Kacper Piekarski, Wiktoria Kucab, Aleksandra Stryjska, Adam Kuźniewski, Joanna Ruta, Sebastian Waszkowski oraz Damian Laszczewski pod opieką p. Alicji Kaczmarek nauczycielki j. angielskiego i p. Pauliny Kostery nauczycielki j. niemieckiego realizowali projekt gimnazjalny „W krainie baśni braci Grimm. Baśń Czerwony Kapturek w języku angielskim i języku niemieckim”. Celem projektu było poszerzanie umiejętności językowych uczniów oraz przedstawienie słynnej bajki w nowej wersji. Uczniowie i opiekunki projektu swoją pracę rozpoczęli od sporządzenia scenariusza. Następnym krokiem było przetłumaczenie tekstu na odpowiednie języki. Po wielu próbach i przygotowaniu scenografii odbyło się przedstawienie podsumowujące projekt. W główną rolę współczesnego Czerwonego Kapturka wcieliła się Natalia Szymańska. Rolę mamy oraz babci odegrała Joanna Ruta. Kacper Piekarski grał ojca. Wilkiem i doktorem został Adam Kuźniewski. Dziewczynka i jej babcia zostały ocalone dzięki pomocy myśliwego, którego rolę odegrała Wiktoria Kucab wcielająca się również w rolę Kaśki. Uczniowie Sebastian Waszkowski oraz Damian Laszczewski wprowadzili w klimat mrocznego lasu wydając odgłosy drzew. Całość dopełniała Aleksandra Stryjska, która jako narrator opowiadała całą historię. Na koniec pani dyrektor wręczyła uczniom zaświadczenia potwierdzające zaliczenie projektu.

                                                                                      W. K., A. S., M. K.

DSC 0211 DSC 0213 DSC 0215 DSC 0216 DSC 0218
DSC 0219 DSC 0220 DSC 0221 DSC 0223 DSC 0224
DSC 0227 DSC 0228 DSC 0229 DSC 0231 DSC 0232