Facebook

Wycieczka kl. VII a

My, uczniowie z klasy 7a wraz z wychowawczynią wybraliśmy się 9 maja na wycieczkę. Pierwszy przystanek był w Centrum Łamigłówka w Suchym Lesie. Tam uczestniczyliśmy w lekcji: „Matematyka w przyrodzie”. Dowiedzieliśmy się co takiego złota liczba i gdzie można ją znaleźć, dlaczego pszczoła buduje sześciokątne komórki itd. Później mieliśmy czas na rozwiązywanie różnych łamigłówek, obejrzenie się w krzywych zwierciadłach… Po tych ciekawych zajęciach udaliśmy się do Kórnika. Tam zwiedziliśmy piękny zamek i mimo deszczu spacerowaliśmy po Kórnickim Arboretum czyli po prostu po wyjątkowym parku. Humory wszystkim dopisywały. Czekał nas jeszcze: rejs statkiem Anna Maria, pyszny obiad. A potem? A potem były szaleństwa w Energy Super Park. Atrakcji na tej wycieczce mieliśmy wiele, a każdy znalazł coś dla siebie.