Śniadanie Daje Moc

sniadanie daje mocDzieci wzięły udział w programie „ Śniadanie Daje Moc”.  Z produktów, które przyniosły przygotowywały „sałatkę owocową”. Zajęcia były podzielone na dwie części. Pierwsza część obejmowała przypomnienie wiadomości o poznanych owocach: nazwy, wygląd (kolor, wielkość), jakie przetwory można z nich zrobić. Druga część była praktyczna – przygotowanie sałatki owocowej.


Przebieg zajęć praktycznych:

1) Mycie rąk i owoców,
2) Powtórzenie nazw owoców znajdujących się na stole,
3) Obieranie owoców,
4) Krojenie na drobne kawałki zwracając uwagę na bezpieczne posługiwanie się nożem,
5) Wrzucanie owoców do miski i mieszanie ich,
6) Sprzątanie stanowisk pracy,
7) Degustacja sałatki owocowej.

Galeria zdjęć

sniadanie daje moc-1 sniadanie daje moc-2 sniadanie daje moc-3