Dodatkowe Atrakcje w Naszym Przedszkolu

Duże i małe wydarzenia z życia Oddziału Przyjaciół Kubusia Puchatka.

 

Imprezy cykliczne:

 • Andrzejki
 • Mikołaj
 • Zajączek
 • Powitanie wiosny (topienie Marzanny)
 • Dzień dziecka

Systematyczne zajęcia dydaktyczne:

 • Rytmika
 • Gimnastyka korekcyjna
 • Zajęcia plastyczne

Wycieczki i wyjazdy:

 • Wycieczka do ZOO w Poznaniu – spotkanie z egzotycznymi zwierzętami połączone z rozmową na temat ich pochodzenia oraz nawyków.
 • Wycieczka do komisariatu policji w Obrzycku połączona ze spotkaniem z panem policjantem.
 • Wyjazd na przedstawienie „Andersen w trzech odsłonach”.
 • Wycieczka do pracowni krawieckiej – spotkanie z panem krawcem, który pokazał dzieciom tajniki swojego zawodu .
 • Piesza wycieczka do Leśniczówki Chraplewo – spotkanie z panem leśniczym, który opowiadał uczniom o zwierzętach, które mieszkają w lesie oraz o tym czym zajmuje się leśniczy.
 • Wyjazd do Wronek na przestawienie „Jaś i Małgosia”.
 • Wyjazd do Szamotuł na przedstawienie „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.
 • Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrzycku – spotkanie z panem strażakiem - rozmowa na temat zagrożenia jakim jest ogień oraz prezentacja sprzętu do gaszenia pożarów.
 • Wyjazd na przedstawienie „ Szewczyk Dratewka”.

Spotkania z zaproszonymi gośćmi:

 • Spotkanie z nauczycielką muzyki panią Honoratą Pociechą, która rozmawiała z dziećmi o dużej roli jaką muzyka odgrywa w życiu każdego człowieka. Pani nauczycielka rozmawiała z dziećmi o dźwiękach, które nas otaczają oraz o instrumentach z których sami możemy wydobyć dźwięki. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenek
 • Spotkanie z nauczycielem wychowania fizycznego panem Dariuszem Pociechą, który tłumaczył uczniom jak ważna jest kondycja fizyczna oraz zdrowe odżywianie w życiu każdego – zwłaszcza młodego – człowieka. Pan nauczyciel zaprezentował dzieciom proste ćwiczenia, które uczniowie z radością odtwarzali pod czujnym okiem opiekuna.
 • Spotkanie z higienistką panią Zofią Skowrońską, która wyjaśniła uczniom ważna rolę higieny podczas codziennych czynności. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, że nie wszystko jest widoczne gołym okiem, dlatego ważny jest nawyk mycia rąk – szczególnie przed posiłkiem.