Facebook

Informacja: rekrutacja do przedszkola

 

W zakładce Rekrutacja 2020/2021 zamieszczono do pobrania
listy kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola.

 

Z poważaniem
dyrektor Anna Rudy

Aktualności
Komunikat dotyczący rekrutacji
Wtorek, 17. Marzec 2020 18:27

 
Zawieszenie zajęć dydaktycznych do 25 marca
Czwartek, 12. Marzec 2020 12:42

Szanowni Rodzice, w związku z odwołaniem zajęć dydaktycznych uczniowie otrzymają od swoich nauczycieli materiały do samodzielnej pracy w domu.

Drodzy Uczniowie, czas wolny od zajęć w szkole to nie czas ferii. Wykorzystajcie go na powtórki i utrwalanie już poznanego materiału. Bądźcie w stałym kontakcie z nauczycielami, jeżeli wyznaczą Wam zadania, wykonajcie je. Pamiętajcie, aby nie spotykać się towarzysko i stosujcie się do odgórnych zaleceń.

Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół w Mieście Obrzycko

Więcej…
 
Informacja dotycząca koronawirusa
Czwartek, 05. Marzec 2020 09:56

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach przekazuje plakat informacyjny dotyczący zapobiegania zakażeniom koronawirusem. Plakat został przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia.

 

 

 
V Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych
Poniedziałek, 02. Marzec 2020 13:01

W ramach obchodów X Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w dniu 2 marca 2020 r. w Zespole Szkół w Mieście Obrzycko odbył się „V Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych”. Celem wydarzenia było przybliżenie tej tematyki dzieciom i młodzieży. Podobnie jak we wcześniejszych latach, konkurs odbywał się w nietypowej formie. Z racji, że powyższy temat wykracza poza wiedzę szkolną, trudno było o informacje z nim związane. Zostały więc przygotowane plansze z życiorysami 19 postaci. Materiały te były rozwieszane w szkole w tygodniu poprzedzającym konkurs. Uczniowie mogli w ten sposób zapoznać się z przedstawionymi sylwetkami Żołnierzy Wyklętych.

Więcej…
 
Lekcja poświęcona Żołnierzom Wyklętym
Wtorek, 03. Marzec 2020 12:45

Nasza szkoła włącza się w obchody X Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Została przygotowana wystawa połączona z V Szkolnym Konkursem Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. W szkolnej bibliotece można obejrzeć, a nawet przeczytać książki o tej tematyce. We wtorek uczniowie klas siódmych spotkali się z nauczycielem historii z II Liceum w Poznaniu. Pan Waldemar Palinkiewicz współpracuje z Poznańskim Oddziałem IPN. Opowiadał o II wojnie światowej i o Żołnierzach Wyklętych. Myślę, że każdy wyniósł z tej ciekawej lekcji choć niewielką wiedzę na temat historii naszego kraju.

Więcej…
 
Uczeń bezpieczny w sieci
Niedziela, 16. Luty 2020 21:56

Od listopada 2019 r. do lutego 2020 r. w naszej szkole realizowany był projekt „Uczeń bezpieczny w sieci” pod okiem p. Agnieszki Kurowskiej i p. Hanny Kurowskiej. W ramach projektu zrealizowaliśmy siedem zadań. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację podsumowującą projekt i jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim (zarówno uczniom, jak i nauczycielom), którzy zechcieli wziąć udział w działaniach na rzecz realizacji tego projektu i przyczynić się do jego ukończenia.

Więcej…
 
Nasi uczniowie na uniwersytecie
Niedziela, 16. Luty 2020 21:46

Troje naszych uczniów: Malwina Jarysz, Patrycja Mendelewska i Jan Ruta, wszyscy z klasy 8a, wzięli udział w V Seminarium Naukowym Matematyczne Laboratorium Kultury.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 12 lutego na terenie Kampusu UAM Ogrody – Wydział Studiów Edukacyjnych. Była to świetna okazja do spotkania się z wieloma wykładowcami wyższych uczelni. Uczniowie wzięli udział w konkursie, podczas którego pracowali zespołowo. Niestety - miejsc było 3, a drużyn aż 41. Spróbujemy znów za rok!

Więcej…
 
Młodzież w teatrze
Niedziela, 16. Luty 2020 21:51

W godzinach popołudniowych 11 lutego uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami udali się do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniały spektakl pt. „Skrzypek na dachu”. Całość trwała 3 godziny z zaledwie jedną przerwą. Ciekawe teksty, gra aktorów, sprawiły, że czas minął szybko. Była to także okazja poznania odrobiny historii i kultury żydowskiej pokazanej w bardzo przystępny sposób. Pewnie na długo pozostanie nam w pamięci to, co zobaczyliśmy, i emocje, jakie nam towarzyszyły!

Więcej…
 
Rajd do Annogóry
Czwartek, 13. Luty 2020 11:09

W sobotę 11 stycznia nasi uczniowie już po raz czwarty wyruszyli Szlakiem Powstańców Wielkopolskich z Ziemi Obrzyckiej. Rajd poprzedziły uroczystości rozpoczęte Mszą Św. w naszym kościele. Później wspólnie z innymi złożyli znicze pod tablicami upamiętniającymi powstańców na obrzyckim rynku i na budynku Gminy Obrzycko.

Na trasę wyruszyło ok. 100 uczniów z opiekunami z 4 szkół: z Obrzycka, Pamiątkowa, Ostroroga i Baborowa wraz z dorosłymi mieszkańcami naszej pięknej okolicy i nie tylko. Na końcu trasy, czyli w Annogórze czekały na wszystkich zadania do wykonania. Po raz kolejny towarzyszyła nam grupa rekonstrukcyjna, w której znaleźli się nasi absolwenci. Uczestnicy przechodzili szkolenie wojskowe, jako, że wojska wielkopolskie brały udział w różnych bitwach o wschodnią granicę Polski np. pod Bobrujskiem. Każda grupa miała do wykonania kilka zadań: szkolenie z musztry, strzelania, rzutu granatem i podstawowej znajomości elementów ekwipunku żołnierza. Wszyscy pomyślnie przeszli szkolenie i otrzymali stosowne zaświadczenia. Serwowany był smaczny bigos przygotowany przez panie kucharki z naszej szkolnej kuchni i grochówka przygotowana przez organizatorów. Była też ciepła herbata i coś słodkiego dla każdego. Chociaż pogoda nie dopisała, ale dopisały humory. Zapraszamy już za rok na prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL