Aktualności
Rekrutacja 2019/20 - informacja
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych 
  i oddziałów klas pierwszych 
na rok szkolny 2019/2020
Dnia 16 marca  2019 r. o godz. 10.00  
zapraszamy 
zainteresowanych
RODZICÓW i DZIECI 
do budynku Przedszkola na  "Drzwi otwarte".
 
Formularze zgłoszeń, wniosków i potwierdzenia woli zapisu dostępne  
w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły (zakładka: Dla rodziców).
 
Konkurs Piosenki Angielskiej - informacja

 
”Wieczór w Narnii” kl. V b

Klasa Vb wraz z wychowawczynią w niecodzienny sposób spędziła piątkowy wieczór (15.02), a mianowicie urządziliśmy sobie w szkole spotkanie pt: ”Wieczór w Narnii”. W godzinach 19.00-24.00 rozmawialiśmy o lekturze „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa” C.S.Lewis’a. Przypomnieliśmy sobie treść książki, wysłuchaliśmy wybranych losowo fragmentów, dzieliliśmy się wrażeniami i ulubionymi scenami. Podjęliśmy też alfabetyczne wyzwanie, a nawet przeanalizowaliśmy fragment powieści w języku angielskim. Naszą wiedzę zgromadziliśmy na plakacie, a na zakończenie obejrzeliśmy fragment ekranizacji z 2005 roku zajadając ciepły popcorn (jak w prawdziwym kinie). Nie zabrakło również ptasiego mleczka i wspólnej kolacji. O północy zadowoleni opuściliśmy mury szkolne.

 
Projekt profilaktyczny
     

18 lutego uczniowie wzięli dziś udział w projekcie profilaktycznym "Nie zmarnuj swojego życia". Bęsiu i DJ Jonas potocznym językiem opowiedzieli o swoich przeżyciach związanych z nałogami, z których udało im się w ostatnich latach wyjść. Wspomnieli również o życiorysach innych znanych raperów, by pokazać młodym ludziom, że ich idole kiedyś prowadzili odmienne życie, natomiast teraz można czerpać z nich wzór. Nasi uczniowie przez prawie dwie godziny w skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchiwali treści, które chcieli przekazać im Rymcerze.

     
 
Zawody pływackie
p2
W środę 13 lutego na pływalni w Szamotułach w ramach współzawodnictwa gmin powiatu szamotulskiego odbyły się zawody pływackie. Z naszej szkoły najlepiej zaprezentował się Paweł Kaczmarek z kl. 6a, który w swojej kategorii zajął 2 miejsce w stylu klasycznym oraz 6 miejsce w stylu dowolnym. Gratulacje należą się również Mikołajowi Kasprzakowi z kl.7a (4 miejsce w stylu klasycznym oraz 5 w stylu grzbietowym) oraz Antkowi Koputowi (7 miejsce w stylu grzbietowym). Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów. 

p1
 
Wyjazd na lodowisko

P2074427W czwartek 7-go lutego grupa 65 uczniów naszej szkoły udała się na lodowisko Misiałek do Tarnowa Podgórnego. Wraz z opiekunami, paniami: Tomaszewską, Koput, Pochłopień, Pociechą i Stryjską, wyruszyli dwoma autokarami spod szkoły po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Chyba nawet najbardziej wymagający nie mieli powodów do narzekania, gdyż w ten dzień na tafli nie było zbyt tłoczno. 1,5 godziny minęło jak z bicza strzelił. Tak, że wiele osób schodząc z lodowiska odczuwało niedosyt, który wyrażał się w pytaniu: Kiedy znów tutaj przyjedziemy?

 P2074421  P2074422  P2074423 P2074424 
 
Dzień Bezpiecznego Internetu

i15 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Każda klasa przygotowała wraz z wychowawcą plakat informacyjny, ogłoszono i2również konkurs plastyczny "Bezpieczni w sieci" . W czasie przerw uczniowie mieli możliwość wypełnić test konkursowy "W sieci". W ramach realizowanego programu przeprowadzono kampanię informacyjną dla rodziców i uczniów. Wyniki konkursów wkrótce.

 i3  i4  i5  i7
 i9  i10  i6  i8
 
Konkurs - informacja

 
Konkurs - informacja

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL