Facebook

Aktualności
Matematyka w pracy leśnika
Niedziela, 01. Grudzień 2019 22:41

 

25 listopada odbyło się drugie spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „Na tropach matematyki”. Tym razem były to zajęcia w terenie – „Matematyka w pracy leśnika”. Poprowadził je pan Michał Tomaszewski, a uczestniczyli w nich uczniowie klasy 8a. Nad całością czuwała pani Iwona Tomaszewska.

Więcej…
 
XX Rajd Śladami Niepodległości
Poniedziałek, 11. Listopad 2019 23:24

XX Rajd Śladami Niepodległości na groby kobylnickie już za nami. Jak Zespół Szkół w Mieście Obrzycko świętował odzyskanie przez Polskę niepodległości? Zapraszamy na szkolnego Facebooka, gdzie zamieszczono pokaźną galerię zdjęć.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla Jakuba Wojtkowiaka
Czwartek, 07. Listopad 2019 23:45


Jakub Wojtkowiak, uczeń klasy 6a, zdobył wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Zadanie konkursowe polegało na zgłoszeniu wraz z uzasadnieniem wyboru naukowca, którego podziwia. Jakub opracował i przedstawił zasługi Maksymiliana Ciężkiego, kryptologa, pasjonata techniki.

Więcej…
 
Witamy w społeczności szkolnej!
Środa, 06. Listopad 2019 00:00

5 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Witamy uroczych pierwszoklasistów w gronie społeczności uczniowskiej. Na facebookowej stronie szkoły udostępniono galerię z tej ważnej uroczystości.

Więcej…
 
Co matematyka dała światu?
Środa, 30. Październik 2019 21:58

Sejm ogłosił rok 2019 Rokiem Matematyki. W związku z tym 24 października odbyła się gra miejska „Na tropach matematyki”. Były to pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pod tym samym tytułem prowadzonej przez panią Iwonę Tomaszewską. Uczestnikami byli uczniowie klas 4a i 5b, natomiast w role agentów wcielili się uczniowie klas 8a i 6b. Tematem gry była oczywiście matematyka połączona z wątkiem historycznym.

Więcej…
 
Na szlaku matematycznym
Środa, 30. Październik 2019 21:54

18 października odbył się konkurs matematyczny „Na szlaku matematycznym” dla uczniów klas szóstych. Organizatorem było Centrum Edukacyjne Ego Partum. Pięciu śmiałków zmierzyło się z zadaniami. Na wyniki czekamy do końca listopada!

Więcej…
 
Dzień Tabliczki Mnożenia za nami!
Czwartek, 17. Październik 2019 10:15


4 października 2019 r. w ramach obchodów IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się konkurs znajomości tabliczki mnożenia. Już dwa tygodnie wcześniej rozpoczęło się powtarzanie tabliczki oraz odbyły się eliminacje, których celem było wyłonienie egzaminatorów.

W piątek na dużej przerwie każdy uczeń mógł podejść do egzaminu. Szczęśliwcy po prawidłowym rozwiązaniu zadań otrzymywali legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia i jabłko. Owoce cieszyły się powodzeniem, a nawet były powodem mobilizacji niektórych uczniów!

Więcej…
 
Przemówienie dyrektora z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Środa, 16. Październik 2019 11:35

 

Witam zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i was, drodzy uczniowie. W Karcie Nauczyciela w 1982 r. zapisano, że 14 października każdego roku, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej, uznany za święto wszystkich pracowników oświaty.

Jan Zamoyski już 400 lat temu wiedział, jakie są konsekwencje dobrego wychowania i edukacji. Do dziś jego słowa: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Odpowiedzialność nauczycieli jest ogromna. Młodemu pokoleniu potrzebne są autorytety. Dobry nauczyciel ukierunkuje dziecko na właściwe działanie, rozwinie u niego zdolności i zainteresowania. Ale wpoi też wartości, którymi należy kierować się w życiu. Sukcesem nauczyciela będą absolwenci, którzy potrafią radzić sobie i odnosić sukcesy w życiu dorosłym.

Więcej…
 
Życzenia Ministra Edukacji Narodowej
Poniedziałek, 14. Październik 2019 10:56

 

Szanowni Państwo!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pedagogom i wychowawcom oraz pracownikom szkół i placówek oświatowych życzę zrealizowania planów i spełnienia marzeń. Składam również życzenia zdrowia, pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

Każdego dnia z ogromną pasją oraz poświęceniem wkładają Państwo wiele wysiłku w wychowywanie i nauczanie młodych ludzi. Będąc mistrzami, autorytetami dla swoich uczniów, pomagają im Państwo przygotowywać się do dorosłego życia, do bycia dobrym człowiekiem i obywatelem. Niech sukcesy uczniów będą nie tylko źródłem radości, ale także najlepszą motywacją do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych i wychowawczych.

W tym uroczystym dniu pamiętam również o nauczycielach polonijnych, którzy podtrzymują poczucie tożsamości narodowej, dbają o naukę języka polskiego i promocję naszej kultury poza granicami kraju. Praca każdego nauczyciela zasługuje na najwyższe uznanie i wyrazy wdzięczności.

Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL