Aktualności
Zajęcia opiekuńczo – wychowawcze - informacja

          SZANOWNI  RODZICE!
 W dniach 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja 2018 r. szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy szkolnej dla uczniów rodziców pracujących. Jeżeli Państwo pragniecie zapisać swoje dzieci na te zajęcia, to proszę o zgłoszenie tego faktu do sekretariatu szkoły do piątku 27. 04. 2018 r. (osobiście lub telefonicznie (61) 29 13 129
 
 
Egzamin na kartę rowerową
SAM 442825 kwietnia br. w kl. IV a odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części. Pierwsza część teoretyczna odbyła się w formie testu, którego celem było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego  niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem, znajomości znaków drogowych, zasad  ruchu drogowego obowiązujących pieszych,  zasad przejazdu przez skrzyżowanie oraz  z przepisów udzielania pierwszej pomocy medycznej. W drugiej części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą jazdę po łukach, wykonywanie manewrów oraz zatrzymywanie się w określonym miejscu. Nad bezpieczeństwem i sprawnym  przeprowadzeniem egzaminu czuwał zaproszony policjant, dzielnicowy z Obrzycka pan st. sierż. Rafał Matuszewski.
                                                                   H. S.
 
 
Gra miejska "Gram o zdrowie"
g124 kwietnia odbyła się gra miejska dla uczniów klas IV pt. "Gram o zdrowie", przygotowana przez uczniów klasy VIIb wraz z wychowawcą. Dzieci wraz z opiekunami udały się w poszczególne punkty w Obrzycku według instrukcji i wykonały zadania m.in.: notatka na temat anoreksji i anemii, rozpoznanie po smaku jaki to sok, ułożenie puzzli nt. zdrowej żywności, obliczenie ceny produktów potrzebnych do wykonania koktajlu oraz rozpoznanie po zdjęciu jaki to owoc? Nie obyło się też bez konkurencji sportowej, czyli pokonanie jak najszybciej drużynowo toru przeszkód. W szkole na uczestników czekała również zdrowa krzyżówka oraz quiz dotyczący witamin i składników odżywczych. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz galaretkę z owocami. Pogoda trochę płatała nam figle ale grupy się nie poddały i z radością wędrowały ulicami miasta w celu wykonania zadań. Każdy wyszedł zadowolony i uśmiechnięty.
 g2  g3  g4 g5 
 g6  g7  g8  g9
 
Wycieczka do Muzeum Zamek Górków w Szamotułach

w124 kwietnia uczniowie klasy 2A udali się do Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, aby obejrzeć "Wystawę strojów i rekwizytów z filmu Jerzego Hoffmana "Ogniem i Mieczem". Wzięli również udział w ciekawej lekcji muzealnej dotyczącej zagadnień związanych z historią Polski w XVII w.

 w2  w3 w4 
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

r3
23 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze Emilii Waśniowskiej”. Jędrzej, Teresa i Aleksandra wspaniale zaprezentowali się przed jury konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 w Poznaniu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 r2  r4
 r1  r5
 
Wycieczka klas I do Parku Rozrywki

r6
18 kwietnia klasy pierwsze wybrały się do Parku Rozrywki Rodzinka w Skórzewie na warsztaty chemiczno-fizyczne. Celem zajęć było zaszczepienie w dzieciach pasji do chemii przez atrakcyjne eksperymentowanie. Dzieci ubrane w ochronne fartuszki, rękawiczki i gogle chroniące oczy wykonywały doświadczenia z suchym lodem, eksperymentowały z plamami i poznały m.in. właściwości powietrza oraz gęstość wody. Po ciekawych zajęciach dzieci bawiły się w pełnym przejść, trampolin, zjeżdżalni i wiszących mostów "małpim gaju". Zmęczone, zadowolone, z nową wiedzą i doświadczeniami dzieci wracały do domu.

 

r1 r2 r3 r4 r5
 
Międzyszkolny Przegląd Teatralny

t1
20 kwietnia grupa teatralna z naszej szkoły „Teatrałki” wystąpiła na II Międzyszkolnym Przeglądzie Teatralnym Wronieckie Kalosze organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 we Wronkach. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Opanowali stres i pokazali swoje umiejętności. Wykazali się także świetną pamięcią i dużymi umiejętnościami aktorskimi. Publiczność fantastycznie zareagowała na nasz występ, biorąc w nim czynny udział i gromko oklaskując umiejętności aktorów podczas ukłonów. Każde doświadczenie aktorskie uczy nas kontroli nad zdenerwowaniem i rozwija nasze talenty.

 t2  t3 t4 
 t5  t6  t8

 

 
Bieg Jońca 2018

P4133343

W piątek 13 kwietnia 49 uczniów z kl. VI a, VII a i VII b wybrało się wraz z wychowawczyniami do Poznania na 8 Bieg Jońca. Każdy zawodnik otrzymał koszulkę, numer startowy, talon na obiad i drobne upominki, a po dotarciu na metę – oczywiście wyjątkowy medal. Zawody rozpoczął bieg niepodległości, a zakończył charytatywny bieg dla Przemka (niepełnosprawnego chłopca). Pogoda była piękna, a humory dopisywały.

 

 P4133324  P4133384 P4133393   P4133396
 P4133405  P4133430  P4133408  P4183467

Więcej zdjęć - link do galerii

 
Ogłoszenie

26 kwietnia 2018 r
. o godz. 17:30 
w Zespole Szkół w Obrzycku 
wykład pana Waldemara Palinkiewicza na temat 
100-lecie niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego
 
                         Zapraszamy
                                  Organizatorzy
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL