MALI KOLĘDNICY

DSC02405W poniedziałek 18 grudnia dzieci z klasy I a przypomniały mieszkańcom Obrzycka zwyczaj chodzenia kolędników. Dzieci przebrane za aniołki, diabełki, pasterzy i Maryję odwiedziły Urząd Miasta, Urząd Gminy, aptekę, Ośrodek Zdrowia, Bank Spółdzielczy, sklep Chata Polska oraz sekretariat szkoły. Mali kolędnicy składali wszystkim Gospodarzom życzenia "zdrowia, szczęścia, chleba, żeby jak pączki w maśle się pławili i się nie kłócili, dobrze jedli, pili". Składając życzenia dzieci dzieliły się opłatkiem, bo "gdy opłatkiem się łamiemy to życzymy wszystkim, aby pokój był na ziemi i niósł radość wszystkim". Gospodarze nie kryli swojego wzruszenia i dziękowali dzieciom za życzenia obdarowując małych kolędników cukierkami. Za kolędę dziękujemy, życząc wszystkim jeszcze raz zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
                                             D.R

 DSC02406  DSC02413  DSC02423  DSC02428
 DSC02434  DSC02438  DSC02455  DSC02466

Więcej zdjęć - link do galerii