Zajęcia z robotyki

SAM 4348W dniu 6.04.2018 r. uczniowie klas IV wysłuchali niezwykle wciągającego wykładu na temat ROBOTYKI. Panowie Konrad i Mikołaj wprowadzili uczniów w fascynujący świat programowania oraz sterowania robotami. Była to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych dla prawie pięćdziesięciorga młodych konstruktorów i programistów. Chętni mieli niepowtarzalną okazję do poprowadzenia robota mBot za pomocą specjalnego pilota przez skomplikowany labirynt. Uczniom udało się też podołać wyzwaniu, które polegało na przenoszeniu przez zaprogramowane urządzenie różnych elementów. Czwartoklasistom bardzo podobała się lekcja, która przybliżyła im wiedzę o robotach i z zaciekawieniem dopytywały o następne zajęcia.

                                                                               H. S.

 SAM 4355  SAM 4361  SAM 4363  SAM 4368
 SAM 4371  SAM 4380  SAM 4387  SAM 4381

Więcej zdjęć - link do galerii