Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - informacja
Dnia 23.04.2018 r. obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uroczystość ta obchodzona jest w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne. 
 
 
 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej szkole.
Podejmij wyzwanie:
Poleć  na Facebooku (jeśli korzystasz) swoim znajomym najciekawszą książkę, którą ostatnio czytałaś/czytałeś. Poproś przyjaciół, by oni ci coś polecili. Zamiast kupować nową książkę, zapisz się do biblioteki. Stwórz  przyjacielską wypożyczalnię, możecie np. stworzyć dokument google docs i tam zapisywać, co macie do pożyczenia i co chcielibyście pożyczyć. Bookcrossing-  „Uwolnij książkę” Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.  23.04. przynieś książki, które chcesz wymienić z innymi. Na długiej przerwie będzie akcja wymiany przeczytanych książek. Chętnych zapraszamy! „Dzień głośnego czytania”: Na lekcjach wychowawczych (23.04.) wychowawcy czytają głośno fragmenty wybranych przez siebie książek. Czytanie może odbywać się w sali lub innym miejscu wybranym przez wychowawcę i klasę. „Czytam….” Na przerwach uczniowie klasy VII a przeprowadzą ankiety na temat czytania książek. Każdy, kto odpowie na pytania ankieterów otrzyma okolicznościową zakładkę do książki.
 
                                                                                  Oprac. E. Huet,  M. Koput