Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

p126 kwietnia drużyny z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wzięły udział w Powiatowym Finale Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Pniewach. W tegorocznej edycji wzięło udział 5 szkół podstawowych i 5 reprezentacji klas gimnazjalnych. Turniej ma na celu podnoszenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie zwiększanie poczucia bezpieczeństwa na drogach. Uczestnicy turnieju przechodzili przez trzy zadania. Każdy z nich musiał rozwiązać test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, przejechać tor przeszkód, oraz wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy.  Uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności. Turniej swoją obecnością uświetnili m. in.: Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach, Wicestarosta Powiatu Szamotulskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Pniewy, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł. Punkty ze wszystkich etapów zostały zsumowane. W klasyfikacji końcowej turnieju drużyna z naszej szkoły podstawowej zajęła III miejsce, które pozwoliło stanąć na podium i przywieźć puchar. Drużyna gimnazjalna zajęła  IV miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a dla szkoły  kamizelki oraz inne odblaski.

 SAM 4435 SAM 4436  t4   SAM 4430
 SAM 4432  SAM 4433  SAM 4440  SAM 4442