Programowanie KODzKOTEM - lekcja pokazowa dla rodziców
SAM 44815 czerwca br. w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa zajęć z programowania dla rodziców uczniów klas czwartych. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie musieli się zmierzyć z trzema zadaniami. Rodzice z dumą przypatrywali się jak ich pociechy, niczym sprawnie działające komputery, rozszyfrowują skomplikowany SZYFR POLIBIUSZA. Następnie mali programiści stworzyli, według odpowiedniego schematu, ALGORYTM do zaparzenia herbaty. Ostatnim, a zarazem najtrudniejszym wyzwaniem było utworzenie w programie Scratch, EFEKTOWNEJ ROZETY. Zadanie wymagało logicznego myślenia, ponieważ oprócz ułożenia odpowiedniego algorytmu z podanych skryptów, uczniowie musieli obliczyć o jaki kąt powinna obracać się stworzona figura geometryczna, tak żeby powstał okrąg. W końcu przyszedł czas, aby rodzice ujrzeli, czego tak naprawdę ich dzieci nauczyły się przez cały rok. Uczniowie zaprezentowali stworzone przez siebie projekty, m. in. „Zaprogramowany zegar cyfrowy” czy grę komputerową „Nie bój się ducha”.
Najbardziej jednak wszystkich zaskoczyła prezentacja filmiku „Co myślą nasi mali programiści” stworzonego z udziałem naszych uczniów. W wideo dzieci udzieliły wywiadu, odpowiadając na pytania dotyczące programowania. Wszystkim rodzicom za przybycie bardzo dziękujemy i liczymy, że spędziliście miło czas, oglądając naszych programistów. 
                                                  H. S.
Link do filmiku: „Co myślą nasi mali programiści” https://www.youtube.com/watch?v=TWCZRsk7RuM
 
 SAM 3531  SAM 4482  SAM 4483  SAM 4484
 SAM 4485  SAM 4486  SAM 4487  SAM 4489
 IMG 0987  IMG 20180529 125553 resized 20180529 125820487  SAM 3511  SAM 3528

WIĘCEJ ZDJĘĆ - link do galerii