Warsztaty czytelnicze
c520 września w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości klasa Vc wzięła udział w warsztatach czytelniczych „Mirabelka w 100licy”. Celem tych warsztatów była promocja czytelnictwa, a także rozbudzanie zainteresowania historią Polski oraz zwiększenie świadomości uczniów na temat wydarzeń związanych z wojną. Dzieci na początku zajęć wzięły udział w zadaniu „Drzewo pamięci Mirabelki”, które polegało na odrysowaniu dłoni i wpisaniu w nią ważnych słów dla Polski. Z odrysowanych dłoni powstanie drzewo, które wykorzystane będzie podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie obejrzeli film, w którym autor książki opowiedział o losach i umiejscowieniu Mirabelki. Następnie śledzili fragment tekstu z książki, przy jednoczesnym słuchaniu audiobooka czytanego przez Grażynę Wolszczak. Uczestnicy warsztatów kolejne zadania takie jak: układanie okładki książki z puzzli oraz szukanie opisanych miejsc na mapie przedwojennej Warszawy rozwiązywali w grupach. Na koniec klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.
                                                 Julita Wika
 c1  c3 c4  c2