Facebook

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego
Wtorek, 09. Październik 2018 10:28
w1W środę 3.10.2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Dziś podczas zebrania Rady SU osoby, które kandydowały, i większością głosów zostały przez uczniów wybrane, przyjęły funkcje w Zarządzie. Tym samym miło nam poinformować, że przewodniczącym szkoły został Mikołaj Kasprzak (7a), zastępcą przewodniczącego mianowano Macieja Gacka (6a), na skarbnika SU wybrano Jędrzeja Kaszkowiaka (7b), a miejsce protokolanta objął Emil Nowak (5a). W wyborach swoj głos oddali wszyscy uczniowie klas II-VIII i III gim. obecni tego dnia w szkole. Wybory bardzo sprawnie przeprowadziła szkolna komisja wyborcza utworzona specjalnie na tę okazję. Składała się ona z dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w głosowaniu. Mogli poczuć się jak prawdziwi wyborcy. Były listy klas, karty do głosowania (gdzie było można postawić tylko jeden krzyżyk) i oklejona urna. Dzięki temu możemy choć trochę pokazać naszym uczniom, jak wyglądają demokratyczne wybory. Bardzo dziękujemy zaangażowanym za pomoc, a nowemu Zarządowi SU życzymy samych sukcesów i wielu świetnych pomysłów.
 w3  w4