Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

c1"Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację" W związku z tym, sieć sklepów Biedronka aktywnie wspierając inicjatywy na rzecz czytelnictwa ogłosiła konkurs Szkolne Przygody Gangu Słodziaków, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Do tego konkursu przystąpiła klasa IIa. Przez 21 dni dzieci czytały w domu minimum 10 minut, za co codziennie otrzymywały naklejkę ze Słodziakiem. Natomiast 19 X świętowaliśmy w klasie Dzień Głośnego Czytania. Zaprosiliśmy chętne mamy, aby przeczytały nam książkę Renaty Piątkowskiej pt.: Co się stanie na Leśnej Polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków. Później wspólnie rozwiązywaliśmy różne łamigłówki oraz tworzyliśmy komiks o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. W tym dniu każdy zamienił się w Słodziaka. Mamom, które tak chętnie nam czytały, bardzo dziękujemy.

 c2  c3  c4
 c5  c6  c7