Obchody związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości
a1
9 listopada rozpoczęliśmy uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji klasy Va i VIa przygotowały akademię, w której przedstawiona została droga Polaków ku wolności.
 a2  a3  a4
 a5  a6  a7
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się również do bicia rekordu dla Niepodległej odśpiewując 4 zwrotki hymnu narodowego dokładnie o godz. 11.11.
 
t2Popołudniowa część obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła się uroczystym odsłonięciem tablicy pamiątkowej upamiętniającej Powstańców Wielkopolskich Ziemi Obrzyckiej. Następnie przenieśliśmy się do budynku szkoły na wieczornicę, na której wspólnie z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Obrzycka śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.
 t1  t3  t4
 t5  t6  t7
 
r3Tradycyjnie 11 listopada nasza szkoła kontynuowała dzisiaj obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizując XIX Rajd "Śladami Niepodległości". W połowie trasy dokładnie o godz. 12.00 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji NiepodległaDoHymnu odśpiewując wspólnie hymn państwowy. Rajd zakończono uroczystą mszą świętą nad grobami pomordowanych w lasach kobylnickich.
 r1  r2  r4