„III Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych”
w2W ramach obchodów IX Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w dniu 1 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się „III Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych”. Celem wydarzenia było przybliżenie tej tematyki dzieciom i młodzieży. Podobnie jak we wcześniejszych latach konkurs odbywał się w nietypowej formie. Z racji, że powyższy temat wykracza poza wiedzę szkolną, trudno było o informacje z nim związane. Zostały więc przygotowane plansze z życiorysami 19 postaci. Materiały te były rozwieszane w szkole w tygodniu poprzedzającym konkurs. Uczniowie mogli w ten sposób zapoznać się z przedstawionymi sylwetkami Żołnierzy Wyklętych.
1 marca przy wejściu do budynku szkolnego zostały umieszczone karty konkursowe oraz urna, do której uczestnicy wrzucali wypełnione karty. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
-kl. IV SP
- kl. V-VI SP
- kl. VII, VIII i gimnazjum.
Pytania zostały dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Uczestnicy mieli do dyspozycji czas między godz. 800 a 1430.
W konkursie udział wzięło 53 uczniów. Bardzo wielu spośród nich uzyskało wysokie wyniki. Wyniki są już znane i zostaną ogłoszone na najbliższym apelu porządkowym.
                                                                                  Iwona Tomaszewska
 w1  w3  w4 w5