Facebook

Wizyta historyka - wykład
Środa, 22. Maj 2019 06:04

20190521 12374821 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych z panem Waldemarem Palinkiewiczem, który współpracuje z poznańskim Oddziałem IPN. Spotkanie miało miejsce w ramach cyklu: Wizyta historyka. Temat dotyczył Żołnierzy Wyklętych. Zajęcia były prowadzone z 20190521 131809pasją, poparte licznymi przykładami sytuacji przedstawionych w filmach i poezji. Prelegent przybliżył sytuację Polski w trakcie i po II wojnie światowej. Wyjaśnił dlaczego o tych polskich bohaterach mówi się Żołnierze wyklęci. Przez cały wykład podkreślał, że mamy z czego być dumni jako Polacy. Myślę, że to spotkanie pozwoli na usystematyzowanie wiedzy uczestników, a przez to będzie w jakiś sposób kształtować odpowiedzialne postawy obywatelskie i patriotyczne.
                                           I.T.