Wycieczka do poznańskiej palmiarni

DSC0162827 października dzieci z klasy Ia i IIa pojechały do poznańskiej palmiarni. Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej, poznanie różnorodności roślin z różnych stref klimatycznych oraz rozbudzanie szacunku do przyrody. Palmiarnię zwiedzaliśmy z panią przewodnik, która pokazała nam różne ciekawe rośliny tropikalne, bananowce, rośliny owadożerne, palmy, sagowce, wiele gatunków kaktusów i storczyków. Zobaczyliśmy również jak wygląda i rośnie liść laurowy, pieprz, kawa i kakaowiec, z którego produkuje się czekoladę. Atrakcją były akwaria z żółwiami, terraria z gadami, papugi, ryby w oczkach wodnych i w akwariach. Zwiedziliśmy wystawę motyli, a na koniec udaliśmy się do kawiarni "7 kontynentów" na pyszne desery.

                                    D.R

Zdjęcia z wycieczki - link do galerii