Wycieczka kl II a w Komendzie Policji w Szamotułach

p122 listopada uczniowie klasy Ia zapoznali się z pracą policjantów i odwiedziły funkcjonariuszy w Komendzie Policji w Szamotułach. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli im o swojej służbie i przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się czym zajmują się policjanci oraz przypomnieli sobie numery alarmowe. Następnie swoją pracę oraz sprzęt wykorzystywany do codziennej służby zaprezentowali szamotulscy dzielnicowi. Dzieci miały okazję przymierzyć kajdanki oraz kamizelki policyjne. W spotkaniu uczestniczył również tata naszego kolegi Tomka, który jest policjantem i opiekuje się psem policyjnym. Policjant przypomniał i zademonstrował dzieciom w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa. Potem Ares zaprezentował swoje umiejętności. Na koniec dzieci rozwiązały quiz dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa. Aby uczniowie byli bardziej widoczni i bezpieczni na drodze, otrzymali w nagrodę odblaski. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek. Na zakończenie wizyty wręczyły policjantom podziękowanie.

 p2  p3  p4  p5