Wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie

DSC01989Dnia 1 grudnia uczniowie klas I wybrali się na wycieczkę do Gniezna, gdzie zwiedzali fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Bardzo miła pani przewodnik oprowadzając nas po zakładzie wprowadzała uczniów w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek. Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła. Dmuchanie bombek przypomina troszkę robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 600 stopni Celsjusza. W następnym etapie bombki są srebrzone od środka. Potem piękne, srebrne kule wędrują do farbiarni, gdzie są lakierowane w bajeczne, tęczowe odcienie. Złote, czerwone, żółte, pomarańczowe, zielone, matowe i błyszczące jakie dusza zapragnie. Ostatnim etapem naszego zwiedzania była pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały na nich przeróżne wzory, tworząc ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki. Na koniec wizyty w fabryce bombek każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem. A potem czekała nas wielka frajda, czyli zabawa na placu zabaw Fantazja. D.R.

DSC01955 DSC01964 DSC01967 DSC01975
 DSC01992  DSC01996  DSC01999  DSC02010