Noc w oczekiwaniu na św. Mikołaja
DSC02286W piątkowy wieczór 8 grudnia 36 dzieci z klas Ia i Ib z dobrymi humorami ze śpiworami, poduszkami, latarkami i przytulankami przybyło do szkoły, aby wspólnie oczekiwać na Mikołaja. Impreza rozpoczęła się o godz. 19:00 od przygotowania miejsca do spania. Na początek odczytaliśmy  list od Mikołaja, a potem  przez cały wieczór wykonywaliśmy zadania, które dla nas przygotował. Zabawę rozpoczęliśmy od dekorowania pierników, a później tańczyliśmy z mikołajkową skarpetą, szukaliśmy dzwoneczka, rozwiązywaliśmy zadania matematyczne,  rozwiązywaliśmy zagadki i quiz o Mikołaju. Słuchaliśmy również opowieści o Mikołaju, a po pysznej kolacji  wykonaliśmy Mikołaje z kartonów. Kiedy zapadł  późny wieczór, dzieci trzymając w swych rękach latarki udały się na poszukiwanie długo oczekiwanego gościa. Z bijącymi serduszkami  wyruszyliśmy na wędrówkę po szkole. Szliśmy za głosem Jego dzwonka i znaleźliśmy Mikołaja w szatni szkolnej. Kiedy Mikołaj rozdał nam prezenty zaprosiliśmy Go na pyszny tort. Potem pożegnaliśmy naszego Gościa i zmęczeni położyliśmy się spać. Najbardziej wytrwali zasnęli dopiero ok. godz. 2.00. Pełni wrażeń spaliśmy do 6.30, by o 7.00 rozejść się do domów. W pamięci na zawsze pozostaną niezwykle ciepłe wspomnienia szkoły nie tylko jako miejsca, gdzie trzeba się uczyć, ale także miejsca, gdzie można ciekawie spędzić czas. Już planujemy kolejne nocowanie w szkole. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc oraz poświęcony czas.
                                                  D.R
 DSC02207  DSC02213  DSC02217  DSC02291