24 czerwca br. w klasie IV a i IV b odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części. Pierwsza część teoretyczna odbyła się w formie testu, którego celem było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem, znajomości znaków drogowych, zasad  ruchu drogowego obowiązujących pieszych,  zasad przejazdu przez skrzyżowanie oraz  z przepisów udzielania pierwszej pomocy medycznej. W drugiej części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą jazdę po łukach, wykonywanie manewrów oraz zatrzymywanie się w określonym miejscu. Pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji w różnych miejscach i sytuacjach przedstawił wszystkim uczniom policjant dzielnicowy pan Rafał Matuszewski.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznych wycieczek rowerowych.