Od 14.10.2020 do 22.10.2020 nasza szkoła weźmie udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.  CodeWeek  to międzynarodowa społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. 
Nasi uczniowie, chcąc wesprzeć nasz kraj w walce o zwycięstwo, wezmą udział w „przyspieszonym kursie kodowania” organizowanym przez nauczycieli informatyki. Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe pojęcia związane z kodowaniem, stworzą proste animacje w Scratchu i zdobędą wiedzę na temat możliwości tworzenia programów komputerowych. W odróżnieniu od dotychczasowych zajęć programowania prowadzonych w naszej szkole od kilku lat, w „Tygodniu Kodowania” wykorzystane zostaną również materiały oraz narzędzia udostępnione przez CodeWeek oraz rządowy program  https://www.gov.pl/web/koduj . Warto wspomnieć, że dla  pierwszych 1000 zgłoszonych projektów przewidziano nagrody. Liczymy, że nasza szkoła znajdzie się w tej szczęśliwej grupie nagrodzonych.