W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiona została drukarka Banach 3D wraz z  filamentami (materiał ekologiczny ze składników pochodzenia naturalnego, tworzywo termoplastyczne w postaci żyłki, z którego wykonywane są druki 3D). Druk 3D, to technika wytwarzania detali metodą przyrostową, która polega na nakładaniu kolejnych warstw materiału, tworząc model przestrzenny. Drukarka znajduje się w sali informatycznej i to dopiero początek naszej wielkiej przygody z drukowaniem 3D. W ramach zajęć  uczniowie klas ósmych wyposażali drukarkę w różne filamenty i uruchamiali ją, aby wypróbować urządzenie. Uczniowie innych klas, którzy w trakcie wydruku mieli lekcje informatyki z ciekawością przyglądali się kolejnym etapom nakładania tworzywa warstwa po warstwie. Pierwszymi wydrukami, który maszyna mozolnie i dokładnie tworzyła przez parę godzin były figurki odwzorowujące egipskiego sfinksa, sowę, pałac kultury oraz różnorodne wzorniki.