W piątek 25 listopada odwiedzili nas Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy przeszkolili nauczycieli z naszej szkoły oraz przeprowadzili warsztaty dla uczniów. Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno – technologiczny. Dzięki tej inwestycji nasza placówka została wyposażona w drukarkę i długopisy 3D oraz zestawy klocków LEGO Education Spike Prime. Narzędzia te pozwolą uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, talenty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Laboratoria Przyszłości opierają się o podejście STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics, tj. nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), czyli naukę przedmiotów ścisłych przez praktyczne doświadczenie. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi umiejętnościami.