Muzeum Historii Żydów Polski POLIN jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Wczoraj uczniowie naszej szkoły w ramach projektu udali się w podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Zwiedzając muzeum szukali odpowiedzi na pytania: jak Żydzi pojawili się w Polsce? W jaki sposób nasz kraj stał się domem największej społeczności żydowskiej na świecie. Poznali kulturę, religię i kuchnię żydowską. Podczas warsztatów dowiedzieli się o najważniejszych faktach dotyczących judaizmu. Rozwiązywali zadania w grupach i zwiedzali fragment wystawy stałej z barwną synagogą i rekonstrukcją domu żydowskiego. Oglądając filmy o współczesnym życiu żydowskim odkryli, jak jest ono różnorodne i ciekawe .

Dziękujemy, że mogliśmy udać się w Podróż przez POLIN:

-Forum Dialogu*panu Bartoszowi Duszyńskiemu,

– Pani Magdalenie Francuz * Biuro Podróży Wygoda,

– Firmie Dom-Jan * szczególnie panu Robertowi i Jakubowi za bezpieczną podróż i przyjazną atmosferę,

– Pani Ani Król – Rajman za wsparcie przy realizacji projektu.