Dzięki współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrzycku, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w profilaktycznym spektaklu teatralno-kabaretowym w wykonaniu aktorów Fundacji Grupa T z Torunia
Uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl „Bajki na jednej nodze”. Przedstawienie pełne humoru, w którym bohaterami były postacie z baśni – Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek. W „Bajkach na jednej nodze” poruszone zostały problemy min. zdrowego trybu życia, mycia warzyw i owoców przez jedzeniem, dbania o higienę osobistą. Bohaterowie przestrzegli dzieci przed kontaktami z nieznajomymi. Każda z bajek kończyła się morałem. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki temu zapamiętały przesłanie każdej z przedstawionych scenek.
Uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl „Wielka ucieczka”. Celem spektaklu, jest uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki oraz niezdrowe napoje. Dzięki bezpośredniej zabawie z publicznością, oryginalnym bohaterom i strojom spektakl dostarczył uczniom świetnej zabawy i refleksji nad niebezpieczeństwami, jakie na nich czekają.
Serdecznie dziękujemy za spotkanie.