VI Rajd Szlakiem Powstańców Wielkopolskich z Ziemi Obrzyckiej już za nami. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 105 uczniów z 5 szkół: z Ostroroga, Pamiątkowa, Baborowa, Gaju Małego i Obrzycka. Byli z nami rodzice, nauczyciele, mieszkańcy Obrzycka i okolic. Liczba uczniów symboliczna, gdyż w tym roku obchodzimy 105 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Na trasie rajdu uczestnicy wzięli udział w grze terenowej „Na powstańczym szlaku”. Wystartowało 11 grup. Uczestnicy wcielali się w postacie sprzed ponad 100 lat. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety w Annogórze, gdzie czekał ciepły posiłek. Bardzo dziękujemy strażakom za zabezpieczenie medyczne, a także panom z grupy rekonstrukcyjnej Historica za przeprowadzenie szkolenia z rzutu granatem i pokazanie umundurowania powstańców. Dziękujemy sponsorom nagród: burmistrzowi Miasta Obrzycko, Nadleśnictwu Oborniki, Oddziałowi IPN w Poznaniu i naszej szkole. To był dobry czas na naukę, zabawę i spotkanie ze znajomymi. Zapraszamy za rok do udziału w następnym rajdzie.